ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7517414
*
nr 751 7414
Spegel
Inköpt På Firma Svenskt Tenn, 60-tal, Dia30
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2012
kl 17:58:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 13:31:37
1
1.500 kr
29/3 14:49:45
2
550 kr
29/3 14:50:22
2
650 kr
29/3 14:50:57
2
750 kr
29/3 14:51:41
2
850 kr
29/3 14:52:16
2
950 kr
29/3 14:52:48
2
1.100 kr
1/4 17:38:57
3
3.300 kr
2/4 17:51:51
4
2.600 kr
2/4 17:52:30
4
3.200 kr
2/4 17:53:01
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 751 7414
Spegel
Inköpt På Firma Svenskt Tenn, 60-tal, Dia30
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 13:31:37 | 1 | 1.500 kr |
29/3 14:49:45 | 2 | 550 kr |
29/3 14:50:22 | 2 | 650 kr |
29/3 14:50:57 | 2 | 750 kr |
29/3 14:51:41 | 2 | 850 kr |
29/3 14:52:16 | 2 | 950 kr |
29/3 14:52:48 | 2 | 1.100 kr |
1/4 17:38:57 | 3 | 3.300 kr |
2/4 17:51:51 | 4 | 2.600 kr |
2/4 17:52:30 | 4 | 3.200 kr |
2/4 17:53:01 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27